Menu

De 6 beste bouwmaterialenhandels in Amsterdam

Wie bouwmaterialen zoekt in Amsterdam, kan terecht bij handelszaken voor onder meer hout, tegels, gevelstenen, dakpannen en projectleveringen. De selectie sluit aan op zowel particuliere bouwvragen als professionele renovatie- en montageprojecten.

Let vooral op de gewenste materiaalsoort, de mogelijkheid tot hout- en zaagwerk en de manier waarop je bestelling wordt aangevuld of bezorgd. Voor een vroege projectstart is het daarnaast verstandig vooraf te controleren wat direct beschikbaar is.

Hoe deze gids is gerangschikt

Geselecteerd op specialisatie, reputatie, volledige informatie en ligging in Amsterdam.

Sommige bedrijven betalen voor extra zichtbaarheid in de gids.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 6 lokale opties

BLokale optie
#1
Wat opvalt
  • Persoonlijk advies in de showroom

Badhoevese Bouwmaterialenhandel B.V.

4,664 beoordelingen
Kamerlingh Onneslaan 2, 1171 AG Badhoevedorp, Nederland
Geschikt voor
Tegels, gevelstenen en dakpannenParticulieren met bouwvragen

Badhoevese Bouwmaterialenhandel B.V. is een bouwmarkt in Amsterdam met een breed assortiment voor vloer- en metselwerk. De showroom biedt onder meer gevelstenen, dakpannen, raamdorpelstenen, wandtegels en vloertegels in verschillende formaten, kleuren en structuren.

De aanpak is persoonlijk en adviserend. Ook particuliere klanten krijgen rustig uitleg over technische keuzes en hulp bij het samenstellen van een passende bestelling. Naast showroomadvies zijn materialen uit voorraad leverbaar en is bezorging mogelijk, wat handig is bij zowel kleine aankopen als grotere bouwprojecten.

BMN Bouwmaterialen Amsterdam - Zuidoost#2
Wat opvalt
  • Ruime voorraad voor snelle afhaal

BMN Bouwmaterialen Amsterdam - Zuidoost

4,715 beoordelingen
De Flinesstraat 1, 1114 AL Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Vroege projectstart

BMN Bouwmaterialen Amsterdam - Zuidoost is een leverancier van bouwmaterialen voor vakmensen en particuliere klussers. De vestiging staat bekend om een ruime voorraad, een overzichtelijke winkel en een vlotte afhandeling. Medewerkers helpen bij materiaalkeuzes en denken mee over praktische oplossingen.

Voor wie vroeg aan de werkdag begint, is de vestiging aantrekkelijk door de vroege beschikbaarheid. De locatie is vooral geschikt voor het snel ophalen van gangbare bouwmaterialen en het regelen van benodigdheden voor een lopend project.

Bouwmaat Osdorp, Amsterdam#3
Wat opvalt
  • Hulp bij maatvoering en houtzagen

Bouwmaat Osdorp

4,517 beoordelingen
Maroastraat 75, 1060 LG Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Hout- en zaagwerkKlussen met materiaaladvies

Bouwmaat Osdorp is een bouwmaterialengroothandel in Amsterdam met ondersteuning bij materiaalkeuze, maatvoering en praktische uitvoering. Medewerkers helpen onder meer bij het zagen van hout en het bepalen van afmetingen. Ook bij werkzaamheden met bulkgoederen is begeleiding beschikbaar.

De vestiging past bij vakmensen en klussers die niet alleen materialen willen ophalen, maar ook gericht advies nodig hebben. De service is doorgaans persoonlijk en behulpzaam, met aandacht voor een nette presentatie en een efficiënte afhandeling.

PontMeyer Amsterdam Zuid Oost#4
Wat opvalt
  • Hout en plaatmateriaal op maat

  • Bezorging en afhalen

PontMeyer Amsterdam Zuid Oost

4,648 beoordelingen
Van der Madeweg 16a+b, Duivendrecht, 1114 AM Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Houtbouw en renovatie

PontMeyer Amsterdam Zuid Oost is een houthandel voor hout, plaatmateriaal, bouwmaterialen, tuinhout, ijzerwaren en gereedschap. Materialen kunnen worden bezorgd of in de winkel worden opgehaald. Voor hout en plaatmateriaal zijn bewerkingen zoals afkorten en zagen op maat beschikbaar; ook verf kan op kleur worden gemengd.

De medewerkers helpen bij bestellingen en zoeken actief naar oplossingen wanneer iets moet worden aangepast of hersteld. De vestiging is ingericht op een vlotte doorstroming voor zowel kleine aankopen als grotere leveringen, met een professioneel assortiment voor bouw, renovatie en tuin.

Floris Bouwcenter, Amsterdam#5
Wat opvalt
  • Breed assortiment met specialistisch advies

Floris Bouwcenter

4,631 beoordelingen
Computerweg 9, 1033 RH Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Complete bouwprojectenGevel- en montageprojecten

Floris Bouwcenter is een bouwmarkt in Amsterdam met materialen en advies voor professionals, overheden, industrie en consumenten. Het assortiment omvat onder meer deuren, stenen, dakmaterialen, hout, installatiemateriaal, keukens en tegels. De vestiging biedt daarnaast ondersteuning bij gevelsystemen en montage.

In het overdekte magazijn kunnen klanten hout, plaatmateriaal, gereedschap en andere bouwproducten efficiënt laden. Floris besteedt ook aandacht aan duurzame alternatieven, waaronder biobased bouwen en circulaire betongrondstoffen. Het team staat bekend om duidelijke uitleg, snelle service en een oplossingsgerichte aanpak.

Bouwcenter Gruter, Amsterdam#6
Wat opvalt
  • Veel voorraad en snelle service

Bouwcenter Gruter

4,711 beoordelingen
Tt. Vasumweg 220, 1033 SJ Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Snelle aanvulling op de bouwplaatsOnline bestellen en bezorgen

Bouwcenter Gruter is een bouwmarkt in Amsterdam met een ruime voorraad en een snelle afhandeling. Het team helpt klanten vriendelijk bij het vinden van materialen en kan artikelen regelen wanneer ze niet direct beschikbaar zijn. Daardoor is de vestiging geschikt voor zowel geplande aankopen als een snelle aanvulling tijdens een project.

Naast winkelbezoek biedt Gruter ook online bestellen en bezorging. De locatie richt zich op bouwprofessionals die waarde hechten aan korte doorlooptijden, een prettige ontvangst en duidelijkheid over bestellen, bezorgen en afhalen.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1Badhoevese Bouwmaterialenhandel B.V. 4,664Tegels, gevelstenen en dakpannen
#2BMN Bouwmaterialen Amsterdam - Zuidoost 4,715Vroege projectstart
#3Bouwmaat Osdorp 4,517Hout- en zaagwerk
#4PontMeyer Amsterdam Zuid Oost 4,648Houtbouw en renovatie
#5Floris Bouwcenter 4,631Complete bouwprojecten
#6Bouwcenter Gruter 4,711Snelle aanvulling op de bouwplaats

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van bouwmaterialenhandels in Amsterdam

De geselecteerde handelszaken bedienen verschillende delen van Amsterdam en richten zich op uiteenlopende bouwvragen. Omdat er geen specifieke buurten zijn bevestigd, is het praktischer om per vestiging te kijken welke route bij jouw project past. Let bij grotere materialen op bereikbaarheid, laadmogelijkheden en bezorgdekking. Voor een snelle aanvulling op de bouwplaats kan een leverancier met online bestellen of levering handiger zijn dan een locatie verder weg.

Diensten om te vergelijken

  • Tegels, gevelstenen en dakpannenKies passende materialen voor binnenmuren, gevels en dakwerk met gericht advies bij je selectie.
  • Hout- en zaagwerkLaat hout op maat zagen voor renovatie, constructiewerk of andere klussen met specifieke afmetingen.
  • Materiaaladvies voor klussenBespreek welke materialen en hoeveelheden aansluiten bij een particuliere verbouwing of herstelklus.
  • Levering voor bouwprofessionalsRegel materiaal voor professionele werkzaamheden, van afzonderlijke klussen tot terugkerende bouwbehoeften.
  • Houtbouw en renovatieVind houtproducten en aanvullende materialen voor renovatie, aanbouw en houtbouwprojecten.
  • Gevel- en montageprojectenVerzamel materialen voor gevelafwerking en montage, inclusief ondersteuning bij complete bouwprojecten.
  • Online bestellen en bezorgenBestel bouwmaterialen op afstand en laat ze bezorgen wanneer ophalen minder praktisch is.

Zo kies je bouwmaterialenhandels in Amsterdam

  1. Maak een materiaalstaatNoteer per onderdeel de soort, afmetingen en benodigde hoeveelheid voordat je een leverancier benadert.
  2. Vraag naar zaagmogelijkhedenControleer vooraf of hout op de gewenste maat wordt gezaagd en welke toleranties daarbij gelden.
  3. Stem de levering afBespreek het aflevermoment, de bereikbaarheid van de bouwplaats en hoe grote of zware materialen worden gelost.
  4. Controleer actuele beschikbaarheidVraag vóór vertrek of jouw tegels, dakpannen, hout of gevelmateriaal klaarstaat in de juiste hoeveelheid.
  5. Vergelijk advies per projectLeg je bouwplan kort uit en vergelijk welke handelaar meedenkt over materiaalkeuze, alternatieven en vervolgstappen.

Veelgestelde vragen

Kan ik als particulier terecht bij een bouwmaterialenhandel in Amsterdam?

Ja, verschillende zaken richten zich ook op particulieren met bouwvragen. Neem vooraf je plan, maten en materiaalwensen mee, zodat duidelijk wordt welke producten en hoeveelheden geschikt zijn.

Waar kan ik hout laten zagen voor een verbouwing?

Voor hout- en zaagwerk kun je het beste vooraf informeren naar de beschikbare houtsoorten, maximale afmetingen en zaagmogelijkheden. Zo voorkom je dat je met materiaal vertrekt dat nog niet passend is gemaakt.

Kan een bouwmaterialenhandel materialen bezorgen op de bouwplaats?

Sommige leveranciers bieden online bestellen en bezorgen. Vraag vóór je bestelt naar het bezorggebied, de beschikbare momenten, eventuele minimale hoeveelheden en de manier waarop zware materialen op locatie worden afgeleverd.

Welke materialen zijn geschikt voor een gevelproject?

Dat hangt af van de gewenste uitstraling, constructie en bestaande ondergrond. Bespreek daarom of je gevelstenen, montagemateriaal of aanvullende producten nodig hebt en laat de handelaar meedenken over een passende combinatie.

Hoe bereid ik mijn bezoek aan een bouwmaterialenhandel voor?

Neem afmetingen, aantallen, foto’s van de bestaande situatie en de geplande toepassing mee. Vermeld ook wanneer je het materiaal nodig hebt, zodat de medewerker beschikbaarheid, alternatieven en levering gericht kan bespreken.

Gerelateerde gidsen