Menu

De 15 beste dameskledingwinkels in Amsterdam

Een goede dameskledingwinkel in Amsterdam helpt je niet alleen aan een nieuw kledingstuk, maar aan een outfit die past bij je stijl, maat en moment. In deze selectie vind je adressen voor uitgesproken dessins, elegante gelegenheidskleding, curvy mode en comfortabele looks voor werk of vrije tijd.

Let vooral op de gewenste pasvorm, de beschikbare maten en de mate van stylinghulp. Ook het combineren van kleding met accessoires, de keuze tussen dagelijkse en high-end outfits en de afstand tot de winkel kunnen je beslissing bepalen.

Hoe deze gids is gerangschikt

Criteria voor deze lijst met dameskledingwinkels: vakkennis, beoordelingen van klanten, controleerbare gegevens en locatie in Amsterdam.

Sommige bedrijven betalen voor extra zichtbaarheid in de gids.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 15 lokale opties

Tessa Koops - Dames Mode, Amsterdam#1
Wat opvalt
  • Kleurrijke eigen prints

  • Opvallend én tijdloos

Tessa Koops - Dames Mode

4,868 beoordelingen
Herenstraat 15-C, 1015 BX Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Vrouwelijke outfits met uitgesproken dessinsJurken en jassen voor bijzondere gelegenheden

Tessa Koops - Dames Mode in Amsterdam draait om kleurrijke damesmode met een uitgesproken maar tijdloos karakter. De collectie bestaat onder meer uit jurken, jassen, tunieken, rokken en tops, met opvallende prints, bijzondere stoffen en vrouwelijke pasvormen.

De ontwerpen worden binnen Europa ontwikkeld en geproduceerd, met aandacht voor materiaalkeuze en een herkenbare eigen stijl. De boutique biedt een sfeervolle plek om rijke stoffen en dessins te bekijken; online bestellen en bezorging zijn eveneens mogelijk.

Maje, Amsterdam#2
Wat opvalt
  • Persoonlijk stylingadvies

Maje

4,755 beoordelingen
Leidsestraat 13, 1017 NS Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Vrouwelijke outfits en accessoiresHulp bij styling en maatkeuze

Maje in Amsterdam presenteert damesmode met een vrouwelijke, verfijnde uitstraling. In de winkel vind je kleding en accessoires uit de collecties, waaronder jurken en tassen. De stijl leent zich zowel voor een verzorgde dagelijkse garderobe als voor een bijzondere gelegenheid.

Persoonlijk winkeladvies vormt een duidelijk onderdeel van de ervaring. Medewerkers nemen de tijd om mee te denken over maat, styling en alternatieve modellen of kleuren wanneer een gewenst item niet direct beschikbaar is. Winkelbezoek en ophalen in de winkel zijn mogelijk.

Elisabetta Franchi, Amsterdam#3
Wat opvalt
  • Elegante zakelijke mode

Elisabetta Franchi

4,665 beoordelingen
B.V, Pieter Cornelisz Hooftstraat 34, 1071 BZ Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
High-end werk- en gelegenheidsoutfits

Elisabetta Franchi in Amsterdam richt zich op damesmode met een elegante, krachtige uitstraling. De collectie is geschikt voor een verzorgde zakelijke garderobe en voor stijlvolle outfits bij bijzondere gelegenheden, met aandacht voor pasvorm en complete sets.

De winkel staat voor persoonlijke hulp bij het samenstellen van een look. Medewerkers denken mee over kledingkeuze en styling, terwijl winkelbezoek en ophalen in de winkel mogelijk zijn.

Maje - Hooftstraat, Amsterdam#4
Wat opvalt
  • Persoonlijke hulp bij styling

Maje - Hooftstraat

4,653 beoordelingen
Pieter Cornelisz Hooftstraat 18, 1071 BX Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Cadeaus en complete dameslooks

Maje aan de Hooftstraat in Amsterdam biedt damesmode en accessoires met een vrouwelijke, moderne uitstraling. De collectie omvat onder meer jurken, tassen en seizoensgebonden items. Het filiaal is gericht op rustig winkelen met ruimte voor persoonlijke aandacht.

Het team helpt bij het vinden van passende modellen en kleuren en durft ook suggesties te doen buiten de eerste keuze. Dat maakt de winkel interessant voor wie een cadeau zoekt of een complete look wil samenstellen. Winkelbezoek en ophalen in de winkel zijn mogelijk.

Foxybrownshop, Amsterdam#5
Wat opvalt
  • Grote maten met kleur

  • Persoonlijk advies zonder druk

Foxybrownshop

4,738 beoordelingen
Albert Cuypstraat 266HS, 1073 BR Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Damesmode in grotere matenKleurrijke outfits en accessoires

FoxyBrownShop in Amsterdam is gespecialiseerd in damesmode voor grotere maten, met kleding en accessoires voor verschillende gelegenheden. De collectie combineert kleurrijke items met draagbare outfits en merken die aandacht hebben voor pasvorm.

De winkel staat bekend om een gastvrije sfeer en persoonlijk stijladvies. Er is ruimte voor uiteenlopende lichaamsvormen en maten, terwijl het team helpt om ook eens buiten de vertrouwde stijl te kijken. Een aankoop kan worden nagestuurd, wat handig is wanneer je niet met tassen wilt blijven rondlopen.

Following Lucy, Amsterdam#6
Wat opvalt
  • Wisselende kleine oplages

  • Franse en Spaanse invloeden

Following Lucy

4,643 beoordelingen
Jan Pieter Heijestraat 119C, 1054 MD Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Unieke dagelijkse outfitsDames die kleding en accessoires willen combineren

Following Lucy is een Amsterdamse boutique voor dameskleding, schoenen en accessoires. De collectie is geïnspireerd op Franse en Spaanse mode en bestaat uit een mix van eigenzinnige merken, duurzame items en stijlen die je niet overal tegenkomt.

Door de kleine oplages en wekelijkse aanvullingen blijft het aanbod steeds wisselen. Dat maakt de winkel geschikt voor wie graag iets bijzonders ontdekt of een volledige outfit samenstelt. Persoonlijk stylingadvies en hulp bij het combineren van kleding, schoenen en accessoires zijn beschikbaar.

MS Mode Amsterdam Osdorp#7
Wat opvalt
  • Mode van maat 38 tot 54

MS Mode Amsterdam Osdorp

4,637 beoordelingen
Tussen Meer 1C, 1068 EX Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Curvy damesmodeComfortabele outfits voor werk en vrije tijd

MS Mode Amsterdam Osdorp richt zich op damesmode in maat 38 tot en met 54, met aandacht voor pasvorm, comfort en actuele trends. De collectie omvat onder meer jurken, blouses, jumpsuits en denim, naast verschillende stijllijnen van elegant tot boho en casual.

De winkel is praktisch voor wie graag in de winkel past en advies krijgt over maat of stijl. Medewerkers denken mee over alternatieven en kunnen desgewenst navraag doen bij andere filialen. Ophalen in de winkel en een snel winkelbezoek zijn mogelijk.

Bij Mirjam, Amsterdam#8
Wat opvalt
  • Eerlijk advies op maat

  • Exclusieve merkenmix

Bij Mirjam

4,824 beoordelingen
Beethovenstraat 61, 1077 HN Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Persoonlijke styling voor bijzondere gelegenhedenVrouwen die exclusieve merken zoeken

Bij Mirjam in Amsterdam is een winkel voor exclusieve damesmode en persoonlijk stijladvies. De collectie bestaat uit bekende en minder bekende merken, met regelmatig nieuwe items en keuzes voor uiteenlopende gelegenheden.

Het team neemt de tijd om kleding af te stemmen op stijl, figuur en gelegenheid. Het advies is eerlijk en niet opdringerig: ook wanneer een kledingstuk minder goed past, wordt dat duidelijk gezegd. Naast winkelbezoek is stijladvies op afstand mogelijk.

OU. Boutique Stories, Amsterdam#9
Wat opvalt
  • Rustige boutique met advies

OU. Boutique Stories

4,625 beoordelingen
Willemsparkweg 179, 1071 GZ Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Cadeaus voor damesBetaalbare dagelijkse outfits

OU. Boutique Stories is een stijlvolle damesmodeboetiek in Amsterdam met kleding voor uiteenlopende momenten. De collectie omvat onder meer zachte sweaters, blouses, jeans en betaalbare sets, met een rustige presentatie waarin je prettig kunt rondkijken.

Persoonlijk en eerlijk stijladvies vormt een belangrijk onderdeel van het winkelbezoek. Het team neemt de tijd om mee te denken, ook wanneer je een cadeau zoekt of verschillende kledingstukken wilt combineren. Bezorging en service op locatie zijn mogelijk.

Van Alem Amsterdam#10
Wat opvalt
  • Trenditems én basics

Van Alem Amsterdam

4,289 beoordelingen
Buikslotermeerplein 94, 1025 EX Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Een complete garderobe-updateDames die meerdere merken willen combineren

Van Alem Amsterdam combineert trenditems en basic musthaves in een damesmodecollectie met merken als Essentiel Antwerp, Caroline Biss, Denham Jeans, Josh V en Studio Anneloes. Het aanbod loopt van jeans en dagelijkse essentials tot opvallende items voor een complete garderobe.

De winkel biedt ruimte om verschillende stijlen en merken naast elkaar te bekijken. Medewerkers kunnen helpen bij maat en combinatie, terwijl winkelbezoek en ophalen in de winkel mogelijk zijn.

Carla, Amsterdam#11
Wat opvalt
  • Sterk in vrouwelijke jurken

  • Eerlijk advies in de paskamer

Carla

4,915 beoordelingen
Middenweg 34, 1097 BP Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Zakelijke jurkenFeestelijke outfits

Carla in Amsterdam heeft een uitgesproken collectie vrouwelijke jurken voor werk, vrije tijd en feestelijke gelegenheden. De stijl varieert van elegant en klassiek tot kleurrijk, frivool of eenvoudig chic, met aandacht voor pasvorm, stoffen en een eigen signatuur.

De winkel onderscheidt zich door rustig en persoonlijk advies. Carla helpt bij het selecteren van jurken, brengt alternatieven naar de paskamer en geeft eerlijk aan wat wel of minder goed staat. De collectie is geschikt voor wie een zakelijke jurk, feestoutfit of veelzijdig pak zoekt.

Dames kleding Amsterdam | Fashion by Dollish Wardrobe#12
Wat opvalt
  • Uitgesproken statementmode

  • Vlot en behulpzaam advies

Dames kleding Amsterdam | Fashion by Dollish Wardrobe

5,013 beoordelingen
De Clercqstraat 69, 1053 AE Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Wie een opvallende outfit zoekt

Fashion by Dollish Wardrobe in Amsterdam valt op met uitgesproken damesmode voor verschillende gelegenheden. De winkel heeft een verzorgd interieur, een eigenzinnig assortiment en kleding die direct in het oog springt.

De vriendelijke medewerkers helpen vlot en denken mee, terwijl de collectie overzichtelijk aansluit op wat online wordt getoond. De prijs-kwaliteitverhouding is aantrekkelijk. Door de beperkte beschikbaarheid van sommige items loont het om bij een favoriet ontwerp niet te lang te wachten.

Maje Debijenkorf - Amsterdam#13
Wat opvalt
  • Moderne vrouwelijke collecties

  • Stijlgericht outfitadvies

Maje Debijenkorf - Amsterdam

4,430 beoordelingen
Dam 1, 1012 JS Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Feestelijke damesoutfitsEen complete Maje-look

Maje bij de Bijenkorf in Amsterdam richt zich op moderne, vrouwelijke damesmode met een verzorgde uitstraling. De collectie omvat onder meer jurken, blazers, rokken en accessoires, met opties voor zowel dagelijkse als feestelijke outfits.

Het team geeft stijlgericht advies en helpt bij het samenstellen van een complete look zonder opdringerig te zijn. Winkelbezoek en ophalen in de winkel zijn mogelijk. Het actuele aanbod kan per moment verschillen, vooral tijdens verbouwingen of acties.

Stieglitz Amsterdam Store#14
Wat opvalt
  • Aanpasservice voor kleding

Stieglitz Amsterdam Store

4,1117 beoordelingen
Wolvenstraat 23, 1016 EN Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Liefhebbers van artistieke damesmodeWie kleding wil laten aanpassen

Stieglitz Amsterdam Store presenteert damesmode met een herkenbare twist: handgetekende prints geven veel items een artistiek en onderscheidend karakter. De rustige, elegante winkel biedt ruimte om de collectie op eigen tempo te bekijken.

Een apart gedeelte voor het inkorten of aanpassen van kleding is een praktisch pluspunt voor wie een model precies wil laten aansluiten. Het assortiment is interessant voor liefhebbers van uitgesproken ontwerpen, al kunnen prijzen en service per bezoekmoment verschillen.

OSKA Amsterdam#15
Wat opvalt
  • Tijdloze slow fashion

  • Goed te combineren kleuren

OSKA Amsterdam

4,521 beoordelingen
Prinsenstraat 18, 1015 DD Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Liefhebbers van duurzame damesmodeEen veelzijdige garderobe

OSKA Amsterdam draait om tijdloze damesmode met een ontspannen, elegante uitstraling. De collecties spelen met silhouetten, kleuren en natuurlijke materialen, waardoor veel kledingstukken zich makkelijk laten combineren met eerdere aankopen.

Het merk kiest bewust voor slow fashion en ontwerpen die langer meegaan dan één seizoen. In de winkel staat behulpzaam, vriendelijk advies centraal. Winkelbezoek en ophalen in de winkel zijn mogelijk, met een assortiment voor wie comfort en karakter graag samenbrengt.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1Tessa Koops - Dames Mode 4,868Vrouwelijke outfits met uitgesproken dessins
#2Maje 4,755Vrouwelijke outfits en accessoires
#3Elisabetta Franchi 4,665High-end werk- en gelegenheidsoutfits
#4Maje - Hooftstraat 4,653Cadeaus en complete dameslooks
#5Foxybrownshop 4,738Damesmode in grotere maten
#6Following Lucy 4,643Unieke dagelijkse outfits
#7MS Mode Amsterdam Osdorp 4,637Curvy damesmode
#8Bij Mirjam 4,824Persoonlijke styling voor bijzondere gelegenheden
#9OU. Boutique Stories 4,625Cadeaus voor dames
#10Van Alem Amsterdam 4,289Een complete garderobe-update
#11Carla 4,915Zakelijke jurken
#12Dames kleding Amsterdam | Fashion by Dollish Wardrobe 5,013Wie een opvallende outfit zoekt
#13Maje Debijenkorf - Amsterdam 4,430Feestelijke damesoutfits
#14Stieglitz Amsterdam Store 4,1117Liefhebbers van artistieke damesmode
#15OSKA Amsterdam 4,521Liefhebbers van duurzame damesmode

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van dameskledingwinkels in Amsterdam

Omdat er geen specifieke wijken zijn vastgelegd, is deze selectie gericht op winkels verspreid over Amsterdam. Je vindt er zowel algemene damesmode als adressen met een duidelijk accent op curvy kleding, bijzondere gelegenheden of exclusievere merken. Plan je route op basis van het soort outfit dat je zoekt en de mogelijkheid om meerdere winkels te combineren. Wie gericht wil passen, doet er goed aan vooraf te controleren of de gewenste maat, collectie of stylingservice beschikbaar is.

Diensten om te vergelijken

  • Uitgesproken dameslooksVrouwelijke outfits met opvallende dessins voor wie een herkenbare, kleurrijke stijl zoekt.
  • Jurken en jassen voor gelegenhedenKleding voor feestelijke momenten, diners, ceremonies en andere bijzondere afspraken.
  • Styling en maatkeuzeHulp bij het samenstellen van een outfit en het vinden van een passende maat.
  • High-end werk- en gelegenheidsmodeVerzorgde kleding voor zakelijke afspraken en momenten waarop een elegante uitstraling telt.
  • Curvy damesmodeGrotere maten en comfortabele modellen voor verschillende lichaamsvormen.
  • Accessoires combinerenKleding en accessoires op elkaar afstemmen voor een complete dameslook.
  • Dagelijkse outfitsUnieke, draagbare combinaties voor werk, vrije tijd en een veelzijdige garderobe.

Zo kies je dameskledingwinkels in Amsterdam

  1. Neem je gelegenheid als uitgangspuntVraag vooraf welke jurken, jassen of complete looks geschikt zijn voor jouw evenement en hoeveel tijd je nodig hebt voor passen en aanpassen.
  2. Controleer maatbereik en pasvormInformeer naar de beschikbare maten, het model van het kledingstuk en alternatieven wanneer een snit anders valt dan verwacht.
  3. Vraag naar stylinghulpBespreek of iemand je kan helpen met kleur, accessoires en combinaties, vooral wanneer je een volledige outfit zoekt in plaats van één kledingstuk.
  4. Vergelijk dagelijkse en exclusieve collectiesBepaal of je kleding voor regelmatig gebruik zoekt of juist een high-end look nodig hebt, zodat je gerichter naar assortiment en materiaal vraagt.
  5. Stem je bezoek praktisch afControleer voor vertrek of de gewenste collectie of maat aanwezig is en of je rustig kunt passen wanneer je meerdere combinaties wilt bekijken.

Veelgestelde vragen

Welke dameskledingwinkel past bij een opvallende, vrouwelijke stijl?

Voor uitgesproken dessins en vrouwelijke outfits kun je het beste zoeken naar winkels die duidelijk focussen op kleur, bijzondere silhouetten en kleding voor speciale gelegenheden. Vraag vooraf welke jurken en jassen momenteel beschikbaar zijn, zodat je bezoek aansluit op je gewenste uitstraling.

Waar vind ik damesmode in grotere maten in Amsterdam?

In deze selectie zijn adressen opgenomen met damesmode in grotere maten en curvy collecties. Informeer vóór je bezoek naar het actuele maatbereik, de pasvormen per merk en de mogelijkheid om verschillende modellen naast elkaar te passen.

Kan ik hulp krijgen bij het samenstellen van een complete outfit?

Ja, verschillende winkels richten zich op styling, maatkeuze of het combineren van kleding met accessoires. Vertel bij aankomst waarvoor je de outfit nodig hebt, welke kleuren je graag draagt en welke kledingstukken al in je garderobe aanwezig zijn.

Welke winkel is geschikt voor werk- en gelegenheidskleding?

Voor zakelijke afspraken en feestelijke momenten zijn er adressen met high-end damesmode, elegante jurken en verzorgde jassen. Neem de dresscode, gewenste formaliteit en eventuele accessoires mee in je vraag, zodat de voorgestelde outfit echt bij de gelegenheid past.

Hoe voorkom ik een vergeefse rit naar een kledingwinkel?

Vraag vooraf naar de beschikbaarheid van jouw maat, kleur en gewenste type kleding. Bij een specifieke gelegenheid is het verstandig ook te informeren naar vergelijkbare modellen, de actuele collectie en de tijd die nodig is om meerdere outfits te passen.

Gerelateerde gidsen