Menu

De beste interieurarchitecten in Amsterdam: 15 bureaus vergeleken

Een interieurarchitect in Amsterdam kan helpen bij een complete renovatie, een slimme indeling of een snelle styling vóór verkoop. De bureaus in deze selectie verschillen sterk in schaal, sfeer en type project.

Bepaal eerst hoeveel begeleiding je nodig hebt: van een woonkamer of keuken tot een volledige woning- of horecaverbouwing. Bespreek daarnaast je planning, budgetkader en de gewenste ontwerpstijl voordat je een bureau kiest.

Hoe deze gids is gerangschikt

Criteria voor deze lijst met interieurarchitecten: vakkennis, beoordelingen van klanten, controleerbare gegevens en locatie in Amsterdam.

Sommige bedrijven betalen voor extra zichtbaarheid in de gids.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 15 lokale opties

Studio Frieda May - Interieurontwerp, interieuradvies & projectbegeleiding Amsterdam eo#1
Wat opvalt
  • Van lichtplan tot verbouwbegeleiding

Studio Frieda May - Interieurontwerp, interieuradvies & projectbegeleiding Amsterdam eo

5,032 beoordelingen
Commelinstraat 10 hs, 1093 TR Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Grote verbouwingenWooninterieurs met persoonlijke sfeer

Studio Frieda May helpt in Amsterdam en omgeving met interieurontwerp, interieuradvies en projectbegeleiding. Een uitgebreide intake vormt de basis voor een plan dat aansluit bij de gewenste stijl, sfeer en indeling. De aanpak is gestructureerd, duidelijk en gericht op concrete keuzes.

Frieda May werkt onder meer aan keukens, badkamers, lichtplannen en complete wooninterieurs. Ook tijdens een verbouwing blijft de begeleiding betrokken, van het eerste ontwerp tot de laatste details.

Yehudit Mizrahi Dar - Art & Interior design Studio, Amsterdam#2
Wat opvalt
  • Creatieve oplossingen voor lastige ruimtes

  • Ook voor beperkte budgetten

Yehudit Mizrahi Dar - Art & Interior design Studio

5,029 beoordelingen
Groenhoedenveem 30, 1019 BL Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Kleine of donkere ruimtesWoning- en horecainterieurs

Yehudit Mizrahi Dar – Art & Interior Design Studio ontwerpt interieurs in Amsterdam met aandacht voor sfeer, functionaliteit en detail. Yehudit vertaalt uiteenlopende wensen naar flexibele oplossingen, ook bij kleine, donkere of lastig in te delen ruimtes. Haar aanpak combineert creatieve ideeën met een heldere organisatie en praktische haalbaarheid.

De studio werkt aan woningen en commerciële ruimtes, waaronder cafés. Ook bij beperkte budgetten wordt gezocht naar een sterke ruimtelijke oplossing. De LGBTQ+-vriendelijke en inclusieve benadering draagt bij aan een prettige samenwerking.

Berlinski Design, Amsterdam#3
Wat opvalt
  • Sterk in renovatiecoördinatie

  • Ook bij strakke deadlines

Berlinski Design

4,933 beoordelingen
Oldenaller 21, 1081 HJ Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Complete woningrenovatiesVerkoopstyling en snelle transformaties

Berlinski Design begeleidt interieurprojecten in Amsterdam van planning en materiaalkeuze tot de afstemming met uitvoerende vakmensen. De aanpak is praktisch en betrokken, met aandacht voor stijl, budget en voortgang. Ook bij renovaties onder tijdsdruk blijft de organisatie strak.

De begeleiding past bij zowel een volledige woningrenovatie als het verkoopklaar maken van een appartement. Door snel te schakelen en keuzes helder te structureren ontstaat een proces met weinig omwegen.

The Homestagers, Amsterdam#4
Wat opvalt
  • Verkoopklare styling met logistieke hulp

The Homestagers

4,931 beoordelingen
Schollenbrugstraat 20-3hg, 1091 GA Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Woningen die sneller verkoopklaar moeten zijnStyling vóór bezichtigingen

The Homestagers helpt woningen in Amsterdam aantrekkelijk en verkoopklaar te presenteren. Bestaande meubels kunnen worden aangevuld of vervangen, waarna het team de ruimte zorgvuldig styled voor bezichtigingen. De aanpak is creatief, praktisch en gericht op een snelle, verzorgde uitstraling.

Esther en haar team regelen ook de logistiek rond meubels en accessoires. Dat maakt de studio geschikt voor woningen die al langere tijd te koop staan of op korte termijn een overtuigende presentatie nodig hebben.

SpeeZ interior design, Amsterdam#5
Wat opvalt
  • Kleur-, licht- en meubelplannen

SpeeZ interior design

5,024 beoordelingen
Woubruggestraat 13, 2, 1059 VN Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Woonkamers en keukensInterieurprojecten op afstand

SpeeZ interior design maakt interieurplannen voor woningen en kantoren in Amsterdam. Noëlle vertaalt wensen naar concrete ontwerpen met kleurplannen, lichtplannen, meubels, verlichting, behang en accessoires. Ook voor een gerichte styling of finetuning van enkele ruimtes is een passend plan mogelijk.

De studio werkt gestructureerd en denkt mee over indeling, sfeer en gebruik. Dankzij de heldere planning kan de begeleiding ook op afstand verlopen, zoals bij een woninginrichting tijdens een verblijf buiten Nederland.

TIMO VAN RIGGELEN - INTERIEUR ONTWERPER, Amsterdam#6
Wat opvalt
  • Turn-key begeleiding van ontwerp tot styling

  • Showroom met meubels en accessoires

TIMO VAN RIGGELEN - INTERIEUR ONTWERPER

5,023 beoordelingen
Jan van Gentstraat 20, 1171 GL Badhoevedorp, Nederland
Geschikt voor
Complete woninginrichtingen

Timo van Riggelen ontwerpt interieurs in Amsterdam en begeleidt projecten van indeling en materialen tot styling en uitvoering. Zijn stijl beweegt tussen chic, ingetogen, modern en vintage, met ruimte voor een uitgesproken persoonlijk karakter. In de showroom kunnen meubels en accessoires uitgebreid worden bekeken.

De turn-key service neemt ook de praktische afwerking uit handen, van verlichting en textiel tot decoratie. Daardoor is de studio interessant voor complete woninginrichtingen , verbouwingen en projecten waarbij één partij het overzicht bewaakt.

Studio Reverie, Interieur ontwerp, Amsterdam#7
Wat opvalt
  • Warme interieurs met duidelijke aanpak

Studio Reverie, Interieur ontwerp

5,021 beoordelingen
Lorentzkade 310, 2014 CH Haarlem, Nederland

Studio Reverie ontwerpt interieurs in Amsterdam voor woningen en kantoren. Sanne Hordijk vertaalt wensen naar rustige, warme ruimtes met kleur, functionaliteit en een duidelijke aanpak. De begeleiding is geschikt voor complete kantoorinrichtingen, maar ook voor gerichte kleurkeuzes, slaapkamers en interieuradvies.

De studio staat bekend om snel schakelen en praktisch doorpakken, waardoor ook projecten met een korte verhuisplanning overzichtelijk blijven.

OPERA Amsterdam Exhibition Design#8

OPERA Amsterdam Exhibition Design

4,539 beoordelingen
Asterweg 109, 1031 HM Amsterdam, Nederland

OPERA Amsterdam Exhibition Design is gevestigd in Amsterdam en richt zich op interieur- en ruimtelijk ontwerp. De locatie aan het water en de moderne architectuur geven het geheel een uitgesproken karakter.

Het resultaat is een bijzondere omgeving voor culturele bijeenkomsten en evenementen.

Sjouk Interieuradvies, Amsterdam#9
Wat opvalt
  • Van moodboard tot complete inrichting

Sjouk Interieuradvies

5,017 beoordelingen
Geschikt voor
Woonboten en compacte ruimtesInterieurkeuzes met veel opties

Sjouk Interieuradvies helpt in Amsterdam bij verbouwingen en de inrichting van woningen, kantoren en woonboten. Sjoukje brengt wensen terug tot een helder plan en adviseert over indeling, kleuren, meubels, verlichting, accessoires en planten. Haar aanpak is creatief, praktisch en overzichtelijk.

Ook wanneer de stijl nog niet scherp is bepaald, biedt moodboard- en interieuradvies houvast. De begeleiding past zowel bij een complete inrichting als bij het verfijnen van enkele ruimtes of het selecteren van vintage meubels.

Marielle van Essen | Interiors - Academy, Amsterdam#10
Wat opvalt
  • Totaalontwerp met realisatiebegeleiding

  • Praktische AI-training voor ontwerpstudio’s

Marielle van Essen | Interiors - Academy

4,918 beoordelingen
Keizersgracht 520H, 1017 EK Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Complete interieurrenovaties

Marielle van Essen | Interiors - Academy is een interieurarchitectenbureau in Amsterdam voor hoogwaardige interieurprojecten. Van een totaalontwerp en lichtplan tot meubels, maatwerk, kunst en de volledige realisatie: de aanpak verbindt een duidelijke visie met praktische uitvoerbaarheid. Ook complexe renovaties worden zorgvuldig georganiseerd en begeleid.

Daarnaast biedt Marielle van Essen praktische AI-trainingen voor interieurstudio’s en architecten. De cursussen behandelen onder meer geschikte AI-tools, Midjourney, moodboards en efficiëntere werkprocessen. Maatwerktraining kan online of op locatie in de studio worden ingericht.

Studio Francis | Interior Design & Architecture Amsterdam#11
Wat opvalt
  • Ontwerp en projectmanagement onder één dak

  • Sterk in woningrenovaties

Studio Francis | Interior Design & Architecture Amsterdam

5,015 beoordelingen
Herengracht 200, 1016 BS Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Volledige renovaties van woningen

Studio Francis is een binnenhuisarchitect in Amsterdam, gevestigd in de grachtengordel en gespecialiseerd in renovaties van woningen. Het bureau verzorgt zowel het interieurontwerp als het projectmanagement, van concept en indeling tot de coördinatie van uitvoerders en de afronding.

De werkwijze is gericht op een soepel en overzichtelijk renovatieproces. Voor gezinswoningen, appartementen en commerciële projecten vertaalt Studio Francis de wensen naar een doordacht ontwerp met aandacht voor ruimtegebruik, afwerking en planning.

Merel in Huis, Amsterdam#12
Wat opvalt
  • Sterk in kleur en materiaaladvies

  • Van moodboard naar concreet woonplan

Merel in Huis

5,014 beoordelingen
Jan Evertsenstraat, 1061 XZ Amsterdam, Nederland

Merel in Huis is een interieurarchitectenbureau in Amsterdam dat helpt bij kleur, indeling, materialen en inrichting. Vanuit een moodboard ontstaat een concreet plan waarin sfeer, meubels en praktische woonwensen samenkomen.

De begeleiding past bij zowel een gerichte vraag als een groter traject, zoals een keukenverbouwing. Merel denkt mee over creatieve oplossingen, geeft verf- en materiaaladvies en kan ook ondersteunen bij het selecteren van accessoires en het samenbrengen van een ruimte tot één geheel.

Studio Janne Wellens - Interior Design & Gallery, Amsterdam#13
Wat opvalt
  • Rustige interieurs met natuurlijke materialen

  • Van concept tot complete styling

Studio Janne Wellens - Interior Design & Gallery, Amsterdam

5,013 beoordelingen
Staringplein 13, 1054 VJ Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Tijdloze woninginterieursCommerciële ruimtes met karakter

Studio Janne Wellens is een Amsterdamse binnenhuisarchitect voor maatwerkinterieurs en styling van woningen en commerciële ruimtes. De studio werkt met natuurlijke materialen, tactiele structuren, neutrale kleuren, kunst, keramiek, zorgvuldig gekozen meubels en slimme opbergruimte. Het resultaat zoekt rust, warmte en een tijdloze uitstraling.

De begeleiding kan al starten bij een renovatie of nieuwbouw en doorlopen tot de inrichting volledig is afgerond. Een helder ontwerpconcept met visuele presentatie, toelichting en schetsen vormt de routekaart. Ook keukens, maatwerkkasten, verlichting en bijzondere objecten krijgen een samenhangende plaats.

KOLENIK, Amsterdam#14
Wat opvalt
  • Moedig design met warme uitstraling

  • Heldere visualisatie van het totaalbeeld

KOLENIK

4,914 beoordelingen
Emmy Andriessestraat 512, 1087 NE Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Lefvolle woningrenovaties

KOLENIK is een binnenhuisarchitect in Amsterdam voor interieurs met een uitgesproken, warme en moderne uitstraling. Het ontwerp vertrekt vanuit de wensen van de opdrachtgever en maakt die zichtbaar in een helder totaalbeeld, waarbij ook de indeling en ruimtelijke werking aandacht krijgen.

De stijl zoekt geen veilige standaardoplossing, maar combineert lef met tijdloze kwaliteit. Uitgebreide begeleiding tijdens het traject helpt om keuzes voor inrichting en afwerking consistent door te voeren, van een enkele verdieping tot een complete woningrenovatie.

Mel interiors - Interior Design and Concept Store - Amsterdam#15
Wat opvalt
  • Ontwerp met oog voor dagelijks gebruik

  • Duidelijke uitwerking voor de uitvoering

Mel interiors - Interior Design and Concept Store - Amsterdam

4,618 beoordelingen
Madurastraat 105, 1094 GJ Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Woonkamers en leefruimtesRenovaties met maatwerk

MEL Interiors is een binnenhuisarchitect in Amsterdam voor zorgvuldig uitgewerkte wooninterieurs. Het team vertaalt een persoonlijke visie naar een samenhangend ontwerp waarin uitstraling en dagelijks gebruik elkaar versterken. Meubels, opbergruimte en indeling worden afgestemd op de manier waarop een ruimte werkelijk wordt gebruikt.

De begeleiding kan het volledige traject omvatten, met duidelijke tekeningen, korte communicatielijnen en aandacht voor praktische oplossingen tijdens de uitvoering. Daardoor past de studio bij renovaties waarbij ontwerp, afwerking en realisatie nauw op elkaar moeten aansluiten.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1Studio Frieda May - Interieurontwerp, interieuradvies & projectbegeleiding Amsterdam eo 5,032Grote verbouwingen
#2Yehudit Mizrahi Dar - Art & Interior design Studio 5,029Kleine of donkere ruimtes
#3Berlinski Design 4,933Complete woningrenovaties
#4The Homestagers 4,931Woningen die sneller verkoopklaar moeten zijn
#5SpeeZ interior design 5,024Woonkamers en keukens
#6TIMO VAN RIGGELEN - INTERIEUR ONTWERPER 5,023Complete woninginrichtingen
#7Studio Reverie, Interieur ontwerp 5,021—
#8OPERA Amsterdam Exhibition Design 4,539—
#9Sjouk Interieuradvies 5,017Woonboten en compacte ruimtes
#10Marielle van Essen | Interiors - Academy 4,918Complete interieurrenovaties
#11Studio Francis | Interior Design & Architecture Amsterdam 5,015Volledige renovaties van woningen
#12Merel in Huis 5,014—
#13Studio Janne Wellens - Interior Design & Gallery, Amsterdam 5,013Tijdloze woninginterieurs
#14KOLENIK 4,914Lefvolle woningrenovaties
#15Mel interiors - Interior Design and Concept Store - Amsterdam 4,618Woonkamers en leefruimtes

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van interieurarchitecten in Amsterdam

Er zijn in Amsterdam bureaus voor uiteenlopende opdrachten: van woninginrichting en donkere, kleine ruimtes tot horeca, kantoren en verkoopstyling. Omdat de aanpak per bureau verschilt, is het projecttype belangrijker dan alleen de afstand. Plan een eerste gesprek op een manier die bij je project past. Sommige ontwerpers werken ook op afstand; bij een verbouwing is het juist nuttig om te bespreken hoe bezoeken, leveranciers en uitvoering worden begeleid.

Diensten om te vergelijken

  • Grote verbouwingenLaat een bureau meedenken over ontwerp, indeling en samenhang van een omvangrijke renovatie.
  • Persoonlijke wooninterieursWerk aan een interieur waarin sfeer, gebruik en persoonlijke voorkeur samenkomen.
  • Kleine of donkere ruimtesVerbeter de indeling, lichtbeleving en functionaliteit van een compacte woning.
  • VerkoopstylingMaak een woning aantrekkelijker voor bezichtigingen met gerichte styling en transformatie.
  • Horeca- en kantoorinrichtingOntwikkel een professionele ruimte die past bij bezoekers, medewerkers en merkuitstraling.
  • Interieuradvies op afstandBespreek een ontwerptraject waarbij afspraken en uitwerking deels online verlopen.

Zo kies je interieurarchitecten in Amsterdam

  1. Leg de projectomvang vastVraag of het bureau alleen ontwerpt of ook leveranciers, planning en uitvoering begeleidt.
  2. Bespreek je budget vroegLaat aangeven welke ontwerp- en uitvoeringskeuzes binnen jouw financiële kader passen.
  3. Vraag om een planningLaat het bureau de stappen en beslismomenten benoemen, zeker bij een krappe verbouwingsplanning.
  4. Toets de ontwerpstijlBekijk eerdere projecten die lijken op jouw woning, horecazaak of kantoor in sfeer en schaal.
  5. Controleer de begeleidingVraag wie jouw vaste aanspreekpunt is en hoe wijzigingen tijdens het traject worden verwerkt.

Veelgestelde vragen

Wanneer schakel je een interieurarchitect in?

Een interieurarchitect is nuttig wanneer indeling, materiaalkeuze en uitvoering samen moeten komen. Bij een complete renovatie kan vroeg advies dure wijzigingen achteraf helpen voorkomen.

Kan een interieurarchitect helpen met verkoopstyling?

Ja, sommige bureaus richten zich op woningen die sneller verkoopklaar moeten zijn. Vraag welke ruimtes worden aangepakt en of styling vóór bezichtigingen onderdeel van de opdracht is.

Werken interieurarchitecten ook aan kantoren en horeca?

Niet elk bureau doet dat. Controleer of er ervaring is met routing, gebruiksintensiteit en de uitstraling die bij jouw kantoor of horecaconcept hoort.

Is interieuradvies op afstand mogelijk?

Bij sommige ontwerpers kan een deel van het traject online plaatsvinden. Bespreek vooraf welke metingen, foto’s en materialen nodig zijn en waarvoor een bezoek op locatie vereist blijft.

Gerelateerde gidsen