Menu

De beste 14 taxatiebureaus in Amsterdam

Een taxatiebureau in Amsterdam kies je vooral op basis van het object en het doel van het rapport. Voor een hypotheekaanvraag gelden andere aandachtspunten dan voor een woonark, verhuurde woning, bedrijfspand of kunstobject.

Maak vooraf duidelijk waarvoor de taxatie nodig is, wie het rapport moet accepteren en welke documenten beschikbaar zijn. Vraag ook naar ervaring met nieuwbouw, bestaande bouw of complexere vastgoedvraagstukken.

Hoe deze gids is gerangschikt

Criteria voor deze lijst met taxatiebureaus: vakkennis, beoordelingen van klanten, controleerbare gegevens en locatie in Amsterdam.

Sommige bedrijven betalen voor extra zichtbaarheid in de gids.

Top 3LijstKaartZo kies je

Vergelijk 14 lokale opties

TLokale optie
#1
Wat opvalt
  • Transparante woningtaxaties

Taxatie Amsterdam

5,062 beoordelingen
Geschikt voor
Waardebepaling van woningen

Taxatie Amsterdam is een taxateur voor woningen en ander onroerend goed in Amsterdam. Het bureau legt de nadruk op een professionele, transparante werkwijze, duidelijke uitleg en een vlotte afhandeling. Taxaties worden gebruikt voor onder meer hypotheekaanvragen, aankoop, verkoop, verbouwing, erfenissen, schenkingen en scheidingen.

Tijdens de opname worden onder andere de woning, indeling, oppervlakte, ligging en bouwkundige staat beoordeeld. Daarna volgt een inhoudelijk taxatierapport. De communicatie verloopt persoonlijk en overzichtelijk, met aandacht voor planning en heldere tarieven.

SteenGoed Taxaties B.V., Amsterdam#2
Wat opvalt
  • Rapport binnen 48 uur

  • Ook verhuurde woningen

SteenGoed Taxaties B.V.

5,037 beoordelingen
Willem Fenengastraat 16E, 1096 BN Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Nieuwbouw en bestaande bouwTaxatie van verhuurde woningen

SteenGoed Taxaties B.V. verzorgt woningtaxaties in Amsterdam en de metropoolregio. Het bureau richt zich op bestaande bouw, nieuwbouw en verhuurde woningen en werkt als NVM Register-Taxateur met NWWI-gevalideerde rapporten. Een bouwkundige achtergrond en ruime ervaring in de makelaardij ondersteunen de beoordeling.

De werkwijze is vooral interessant wanneer snelheid belangrijk is: het taxatierapport wordt volgens de eigen dienstverlening binnen 48 uur na de woningopname geleverd. De rapporten zijn uitgebreid en bedoeld voor uiteenlopende financierings- en waarderingsvraagstukken.

WNBT - woonboot taxaties, Amsterdam#3
Wat opvalt
  • Gespecialiseerd in woonboten

WNBT - woonboot taxaties

5,029 beoordelingen
IJsbaanpad 72-C, 1076 CW Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Taxatie van een woonark

WNBT Woonboot Taxaties is gespecialiseerd in de waardering van woonboten, woonarken, woonschepen en watervilla’s. Vanuit Amsterdam werkt het bureau landelijk voor particulieren, banken, verzekeraars, gemeenten en waterschappen.

De taxatie houdt rekening met het wonen op water, de ligplaats en de specifieke eigenschappen van het vaartuig of de woonark. Fabian Nijlant combineert kennis van vastgoed met een EMCI-certificering en ervaring met verschillende woonboottypen. Een rapport kan worden ingezet voor financiering, verzekering of andere officiële waarderingsdoeleinden. De aanpak is persoonlijk, zorgvuldig en gericht op een helder, realistisch rapport.

Taxatierap B.V., Amsterdam#4
Wat opvalt
  • Efficiënt online voorbereid

  • Ook commercieel vastgoed

Taxatierap B.V.

4,735 beoordelingen
Admiraal de Ruijterweg 268H, 1055 MR Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Snelle hypotheektaxaties

Taxatierap B.V. verzorgt taxaties van woningen en commercieel vastgoed in Amsterdam. Het bureau werkt met onafhankelijke, beëdigde taxateurs en levert NWWI-gevalideerde rapporten voor onder meer hypotheken, WOZ-bezwaren, erfbelasting en scheidingen.

De werkwijze is sterk gericht op snelheid en structuur. Door vooraf veel online te regelen, kan het traject efficiënt worden ingepland en afgerond. De communicatie is duidelijk en persoonlijk, met aandacht voor vragen en praktische vervolgstappen. Vooral bij een strak tijdschema is die directe aanpak waardevol.

FRIS Taxaties & Vastgoedadvisering, Amsterdam#5
Wat opvalt
  • Maatwerk voor vastgoedbeleggingen

  • Sterke procesbegeleiding

FRIS Taxaties & Vastgoedadvisering

4,922 beoordelingen
Atlas Gebouw, Hoogoorddreef 15, 1101 BA Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Taxatie van bedrijfspandenComplexere taxatievraagstukken

FRIS Taxaties & Vastgoedadvisering behandelt taxatievraagstukken voor woningen, bedrijfspanden en vastgoedbeleggingen in Amsterdam en omliggende regio’s. De dienstverlening omvat maatwerkrapporten voor onder andere particuliere en institutionele beleggers, banken, woningcorporaties, projectontwikkelaars, gemeenten en bedrijven.

De begeleiding valt op door actieve afstemming, duidelijke vervolgstappen en snel schakelen wanneer planning belangrijk is. Ook bij een complexer traject wordt meegedacht over de juiste aanpak en eventuele aanpassingen voor een andere financier. Dat maakt FRIS interessant voor zowel residentieel als bedrijfsmatig vastgoed.

Direct Taxeren - D-Tax, Amsterdam#6
Wat opvalt
  • Heldere communicatie rond woningtaxaties

  • Overzichtelijke planning en rapportage

Direct Taxeren - D-Tax

4,355 beoordelingen
Geschikt voor
Een woning laten taxerenEen taxatierapport voor financiering

Direct Taxeren - D-Tax verzorgt woningtaxaties in Amsterdam met nadruk op snelle communicatie en een efficiënt proces. Contact, planning en rapportage worden overzichtelijk aangepakt, terwijl vragen doorgaans duidelijk en vriendelijk worden beantwoord.

De dienstverlening past vooral bij wie snel een taxatierapport nodig heeft voor een woning of financiering. Bespreek vooraf de planning en opdrachtvoorwaarden zorgvuldig, zodat de afspraken over de taxatie en oplevering helder zijn.

Importpartners, Amsterdam#7
Wat opvalt
  • Taxatie op locatie

  • Begeleiding bij auto-import

Importpartners

4,712 beoordelingen
Slotermeerlaan 69, B9, 1064 HA Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Invoer van buitenlandse auto’sAutotaxatie op locatie

Importpartners in Amsterdam richt zich op autotaxaties en begeleiding bij het invoeren van auto’s uit het buitenland. De taxateur neemt de tijd om de beoordeling en vervolgstappen rustig uit te leggen, met een gedetailleerd en nauwkeurig rapport als resultaat.

De dienstverlening loopt van taxatie tot praktische ondersteuning bij import. Dankzij de aanwezigheid op locatie kan de beoordeling plaatsvinden waar de auto zich bevindt. De aanpak is persoonlijk, helder en gericht op een soepel traject zonder onnodige zorgen.

Patricia Jansma gecertificeerd registertaxateur kunst en antiek, Amsterdam#8
Wat opvalt
  • Ook kunsthistorische waardering

  • Zorgvuldig advies bij nalatenschappen

Patricia Jansma gecertificeerd registertaxateur kunst en antiek

3,910 beoordelingen
Nieuwe Prinsengracht 76, 1018 VV Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Kunst- en antiektaxatiesAfwikkeling van een erfenis

Patricia Jansma is gecertificeerd registertaxateur voor kunst en antiek in Amsterdam. Naast de financiële waarde kijkt zij naar de kunsthistorische betekenis en de achtergrond van voorwerpen. Dat levert een onderbouwde beoordeling op die bruikbaar is bij nalatenschappen, verzekering of verdeling.

De gesprekken zijn persoonlijk en de uitleg is toegankelijk, ook wanneer een object vooral emotionele of decoratieve waarde heeft. Patricia adviseert nuchter en zorgvuldig, met respect voor het voorwerp én de situatie eromheen. Afspraken worden online gepland en vinden op afspraak plaats.

Rennen Makelaardij, Amsterdam#9
Wat opvalt
  • Gevalideerde rapporten

  • Heldere uitleg voor starters

Rennen Makelaardij

3,813 beoordelingen
Zekeringstraat 17a, 1014 BM Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Taxatie bij aankoop of verkoopWie uitleg bij het rapport wil

Rennen Makelaardij verzorgt gevalideerde taxatierapporten voor woningen in Amsterdam en omgeving. De communicatie is doorgaans duidelijk en het team legt rustig uit hoe een rapport tot stand komt, ook wanneer iemand weinig ervaring heeft met taxaties.

De taxateurs zijn ingeschreven in het NRVT en aangesloten bij Vastgoedpro; rapporten worden via NWWI gevalideerd. De dienstverlening is gericht op onder andere aankoop, verkoop en hypotheekaanvragen. Een open werkwijze en korte lijnen helpen om het traject overzichtelijk te houden.

VZ Makelaardij & Taxaties, Amsterdam#10
Wat opvalt
  • Sterke kennis van Zuidoost

VZ Makelaardij & Taxaties

4,765 beoordelingen
Gooise Kant 336, 1104 MM Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Woningverkoop in Amsterdam-ZuidoostPersoonlijke verkoopbegeleiding

VZ Makelaardij & Taxaties begeleidt woningverkopen in Amsterdam, met bijzondere kennis van Amsterdam-Zuidoost. Vanessa staat bekend om een persoonlijke, energieke aanpak, snelle communicatie en duidelijke uitleg gedurende het traject.

De begeleiding omvat onder meer verkoopadvies, bezichtigingen en praktische voorbereiding, zoals tips voor presentatie en fotografie. Door de lokale kennis en het directe contact is VZ vooral interessant voor wie een overzichtelijke verkoopbegeleiding zoekt met korte lijnen.

Flem's Taxaties en Makelaardij, Amsterdam#11
Wat opvalt
  • Persoonlijke begeleiding met tijd

Flem's Taxaties en Makelaardij

5,031 beoordelingen
Weesperstraat 113, 1018 VN Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Verkoop van een woningTaxatie in Amsterdam en omgeving

Flem’s Taxaties en Makelaardij begeleidt aankoop, verkoop en taxatie van woningen in Amsterdam en omgeving. Joris Westerneng werkt met een beperkt aantal opdrachtgevers tegelijk, zodat er ruimte blijft voor persoonlijk contact, uitleg en maatwerk.

De aanpak draait om transparantie en snel schakelen. Bij aankoop helpt Flem’s onder meer met het beoordelen van woningen en biedingen; bij verkoop ligt de nadruk op een doelgerichte begeleiding. Ook taxatierapporten worden duidelijk onderbouwd en efficiënt geregeld.

020-Makelaars & Taxateurs, Amsterdam#12
Wat opvalt
  • Nuchtere Amsterdamse aanpak

  • Sterk in aankoopbegeleiding

020-Makelaars & Taxateurs

4,98 beoordelingen
Herengracht 142, 1015 BW Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Aankoop van een appartement

020-Makelaars & Taxateurs begeleidt kopers en verkopers op de Amsterdamse woningmarkt. De aanpak is nuchter en persoonlijk, met open communicatie, realistisch advies en aandacht voor het belang van de opdrachtgever. Het team combineert makelaarsbegeleiding met kennis van taxatie en de lokale markt.

Bij aankoop ligt de nadruk op marktkennis, het uitleggen van Nederlandse gebruiken en het beoordelen van kansen en risico’s. Bij verkoop wordt gewerkt met een doordachte verkoopstrategie en gerichte publiciteit. De dienstverlening is geschikt voor wie zelf betrokken wil blijven, maar wel deskundige ondersteuning zoekt.

PCW Taxateur Amsterdam | Taxatie Amsterdam#13
Wat opvalt
  • Rapportage met korte doorlooptijd

PCW Taxateur Amsterdam | Taxatie Amsterdam

5,06 beoordelingen
Lekstraat 29, 1079 EL Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Spoedtaxatie voor hypotheek

PCW Taxateur Amsterdam verzorgt woningtaxaties in Amsterdam voor onder meer hypotheekaanvragen, verkoop, erfenissen en scheidingen. De communicatie verloopt snel en duidelijk: na het eerste contact kan de afspraak vlot worden gepland en het rapport volgt volgens de dienstverlening binnen enkele dagen.

De rapporten zijn helder opgebouwd en de werkwijze is vooral geschikt wanneer tijd een belangrijke factor is. Ook voor een taxatie met spoed biedt PCW een directe route van aanvraag naar rapport.

Van Overbeek Garantiemakelaars | Makelaar & Taxateur Amsterdam#14
Wat opvalt
  • Begeleiding voor expats

Van Overbeek Garantiemakelaars | Makelaar & Taxateur Amsterdam

3,930 beoordelingen
Kraanspoor 50, 1033 SE Amsterdam, Nederland
Geschikt voor
Aankoop in AmsterdamExpats op de Amsterdamse woningmarkt

Van Overbeek Garantiemakelaars begeleidt aankoop en verkoop van woningen in heel Amsterdam. Het team combineert lokale marktkennis met fullservice ondersteuning en werkt weloverwogen, met aandacht voor de lange termijn. Ook expats kunnen er terecht voor begeleiding bij het kopen van een woning en het begrijpen van lokale gebruiken.

De aanpak is praktisch en resultaatgericht, zonder het persoonlijke contact uit het oog te verliezen. Van eerste zoektocht of verkoopstrategie tot bieding en afronding blijft er ruimte voor uitleg en advies. De makelaardij werkt op afspraak en biedt ook online contactmogelijkheden.

De vergelijking in één oogopslag

#BedrijfScoreReviewsIdeaal voor
#1Taxatie Amsterdam 5,062Waardebepaling van woningen
#2SteenGoed Taxaties B.V. 5,037Nieuwbouw en bestaande bouw
#3WNBT - woonboot taxaties 5,029Taxatie van een woonark
#4Taxatierap B.V. 4,735Snelle hypotheektaxaties
#5FRIS Taxaties & Vastgoedadvisering 4,922Taxatie van bedrijfspanden
#6Direct Taxeren - D-Tax 4,355Een woning laten taxeren
#7Importpartners 4,712Invoer van buitenlandse auto’s
#8Patricia Jansma gecertificeerd registertaxateur kunst en antiek 3,910Kunst- en antiektaxaties
#9Rennen Makelaardij 3,813Taxatie bij aankoop of verkoop
#10VZ Makelaardij & Taxaties 4,765Woningverkoop in Amsterdam-Zuidoost
#11Flem's Taxaties en Makelaardij 5,031Verkoop van een woning
#12020-Makelaars & Taxateurs 4,98Aankoop van een appartement
#13PCW Taxateur Amsterdam | Taxatie Amsterdam 5,06Spoedtaxatie voor hypotheek
#14Van Overbeek Garantiemakelaars | Makelaar & Taxateur Amsterdam 3,930Aankoop in Amsterdam

Heb je een bedrijf?

Mijn bedrijf plaatsen

Kaart van taxatiebureaus in Amsterdam

Er zijn geen afzonderlijke buurten aan deze selectie gekoppeld. Oriënteer je daarom op de afstand tot het te taxeren object en op de vraag of de taxateur in jouw deel van Amsterdam werkt. Voor een opname op locatie is reistijd slechts één onderdeel. Vraag ook wanneer een bezoek mogelijk is, of documenten digitaal kunnen worden aangeleverd en hoe snel het rapport daarna beschikbaar komt.

Diensten om te vergelijken

  • HypotheektaxatieLaat een woning taxeren voor een hypotheekaanvraag of financiering.
  • Waardebepaling van woningenKrijg inzicht in de waarde van nieuwbouw of bestaande bouw.
  • Verhuurde woningenBespreek een taxatie waarbij huur, verhuurstatus en belegging centraal staan.
  • Woonark taxerenKies een taxateur die ervaring heeft met de specifieke waarde van een woonark.
  • BedrijfspandenLaat commercieel vastgoed beoordelen voor bezit, financiering of besluitvorming.
  • Taxaties voor beleggersOndersteun vastgoedbeslissingen met een passende waardering van beleggingen.
  • Kunst en antiekLaat kunst, antiek of verzamelobjecten waarderen voor bijvoorbeeld een erfenis.

Zo kies je taxatiebureaus in Amsterdam

  1. Bepaal het gebruik van het rapportVraag de geldverstrekker, notaris of andere ontvanger welke eisen gelden voordat je een opdracht verstrekt.
  2. Koppel de taxateur aan het objectControleer ervaring met jouw type vastgoed, zoals een woonark, verhuurde woning of bedrijfspand.
  3. Vraag welke stukken nodig zijnInformeer naar eigendomsinformatie, huurgegevens, bouwdocumenten en andere gegevens die je vooraf moet aanleveren.
  4. Leg de planning vastVraag wanneer de opname kan plaatsvinden en op welke datum je het definitieve rapport kunt verwachten.
  5. Bespreek complexe omstandighedenMeld verbouwingen, erfpacht, verhuur of bijzondere objectkenmerken meteen bij de aanvraag.

Veelgestelde vragen

Welke taxatie heb ik nodig voor een hypotheek?

Dat hangt af van de eisen van je geldverstrekker en het doel van de financiering. Vraag vooraf welk type rapport wordt geaccepteerd en of er aanvullende voorwaarden gelden voor het object.

Kan ieder taxatiebureau een woonark taxeren?

Niet vanzelfsprekend. Een woonark heeft andere juridische en fysieke kenmerken dan een woning. Vraag daarom expliciet naar aantoonbare ervaring met woonarken en naar de documenten die voor de opdracht nodig zijn.

Hoe snel kan een hypotheektaxatie worden uitgevoerd?

De planning verschilt per bureau en hangt af van de beschikbaarheid van de taxateur en de volledigheid van je dossier. Vraag zowel naar de eerst mogelijke opname als naar de opleverdatum van het rapport.

Kan een verhuurde woning worden getaxeerd?

Ja, daarvoor is een taxateur nodig die rekening kan houden met de verhuurstatus en relevante huur- en objectgegevens. Bespreek vooraf welke contracten en financiële informatie moeten worden aangeleverd.

Kan dezelfde taxateur ook een bedrijfspand beoordelen?

Dat verschilt per kantoor. Bedrijfspanden vragen om andere kennis dan woningen. Vraag naar ervaring met het soort commercieel vastgoed en controleer of het rapport geschikt is voor jouw financierings- of beleggingsdoel.

Gerelateerde gidsen